Najlepsze suplementy na masę mięśniową – ranking

Suplementy, które obiecują zwiększyć masę mięśniową mogą pomóc Ci stymulować wszelkie ćwiczenia o wysokiej intensywności, wytrzymałościowe lub siłowe, prowadząc w ten sposób do widocznych rezultatów, rozbudowując tkankę mięśniową o wiele bardziej niż widziałbyś z samej siłowni.

Najlepsze suplementy na masę mięśniową - ranking

Ale które suplementy na masę mięśniową naprawdę działają?

W tym poradniku dowiadujemy się, czym jest suplement na masę mięśniową i które z nich są najlepsze i gwarantują Ci świetne efekty.

Czym jest suplement na masę mięśniową?

Suplement na czystą masę mięśniową to suplement, który może zwiększyć poziom energii, poprawić wydajność ćwiczeń i stymulować wzrost mięśni. Sportowcy, szczególnie biegacze i ciężarowcy, stosują suplementy na masę mięśniową przed ćwiczeniami takimi jak podnoszenie ciężarów lub HIIT (trening interwałowy o wysokiej intensywności).

Składniki i efekty suplementów na masę mięśniową

różnią się one w zależności od produktu, ale większość produktów wykorzystuje składniki takie jak:

kofeina, aby zapewnić zastrzyk energii lub kreatyna, aby pomóc zwiększyć masę mięśniową.

Sportowcy zazwyczaj spożywają suplementy na masę mięśniową w postaci tabletek lub proszków zmieszanych z napojami lub miękką żywnością. Można również mieszać suplementy na masę mięśniową z białkiem w proszku, co może pomóc w stymulowaniu syntezy białek i budowaniu większej masy mięśniowej.

Wspólne składniki suplementów na masę mięśniową

Istnieje kilka wspólnych składników, które można znaleźć w prawie wszystkich formułach suplementów masy mięśniowej, ale wiele suplementów ma różne składniki dla konkretnych efektów.

Jakie są efekty działania tych składników?

Pomocne może być poznanie efektów działania niektórych składników, aby można było wybrać najlepsze suplementy na masę mięśniową dla swoich wyników sportowych i celów osobistych.

L-arginina. arginina odpowiada za regulację poziomu tlenku azotu w Twoim organizmie, który powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi.

Epihydroxetiolan: stymuluje przysadkę mózgową i umożliwia jej uwalnianie silnego hormonu luteinizującego, który aktywuje Twój metabolizm i naturalnie go przyspiesza. Dzięki temu umożliwia wyrzeźbienie i zwiększenie muskulatury.

Kozieradka: Wykazano, że suplementy kozieradki stosowane w sporcie przynoszą doskonałe korzyści. Chronią one mięsień przed uszkodzeniami wywołanymi wysiłkiem fizycznym, dostarczają niezbędnych składników odżywczych dla aktywności mięśniowej i zmniejszają wyniki zapalne po intensywnym wysiłku.

Inne ważne składniki, które możesz przyjąć w fazie przedtreningowej to:

Azotan. Sole azotanowe po spożyciu przekształcają się w tlenek azotu, który może poprawić krążenie krwi i umożliwić dopływ bogatej w tlen krwi do serca. Pomaga to organizmowi bardziej efektywnie wykorzystywać tlen podczas treningu wytrzymałościowego. Azotany są często oznaczane lub sprzedawane jako ekstrakt z buraka.

Monohydrat kreatyny. Kreatyna to związek organiczny powstający naturalnie w nerkach i wątrobie, który podczas intensywnych ćwiczeń jest przekształcany w adenozynotrójfosforan (ATP). Twój organizm wykorzystuje ATP jako źródło energii podczas treningu o wysokiej intensywności. Zwiększenie spożycia kreatyny może zwiększyć intensywność i czas trwania Twoich treningów, a także może poprawić Twoją ogólną siłę i potencjał budowania mięśni.

L-Citrulline. Jest nieistotnym aminokwasem, który pomaga organizmowi produkować więcej tlenku azotu, co poprawia ogólny przepływ krwi w organizmie i może przyspieszyć naturalne usuwanie kwasu mlekowego, który powoduje bolesność mięśni.

β-alanina. Jest bardzo często spotykanym aminokwasem egzogennym w suplementach przedtreningowych. Beta-alanina może zapobiegać zmęczeniu mięśni podczas ćwiczeń poprzez zwiększenie stężenia karnozyny w organizmie, naturalnego związku, który pomaga zapobiegać zapaleniu mięśni i działa jako przeciwutleniacz.

Witaminy z grupy B. Witaminy z grupy B, takie jak witamina B3 lub witamina B12, są powszechne w suplementach przedtreningowych, aby pomóc w poprawie metabolizmu tłuszczów, węglowodanów i białek w organizmie. Te witaminy mogą zwiększyć poziom energii u sportowca.

BCAAS. Do aminokwasów rozgałęzionych należą aminokwasy egzogenne: leucyna, walina i izoleucyna. BCAA nie występują naturalnie w organizmie, dlatego sportowcy spożywają te aminokwasy z pożywieniem i suplementami. BCAA są budulcem białka i wspomagają syntezę mięśni, co oznacza, że pomagają zwiększyć masę mięśniową i dostarczają mięśniom energii podczas ćwiczeń.

Ranking 3 najlepszych suplementów z 2022 roku do procesu budowania masy i zwiększenia masy mięśniowej

Istnieją setki suplementów na rynku, które obiecują wspierać budowę masy mięśniowej, ale bardzo niewiele z nich działa. Jest to oczywiście niezbędne, aby trenować i jeść zdrową, zrównoważoną dietę, ale przyjmowanie wysokiej jakości suplementu może z pewnością pomóc zobaczyć efekty wzrostu masy ciała i budowy masy mięśniowej szybciej.

Tutaj ranking odżywek – 3 najlepsze suplementy mięśniowe z 2022 roku, które okazały się naprawdę skuteczne w przyspieszaniu rozwoju zarówno masy mięśniowej, definiując ramiona, nogi i brzuch, rozbudowy masy, wzrost tkanki mięśniowej, dzięki czemu poczujesz się lepiej psychicznie i fizycznie!

SOMATODROL – najlepsze rozwiązanie na budowanie masy mięśniowej

Somatodrol to wyjątkowy suplement wspomagający budowę masy mięśni.

Dzięki swojej formule naturalnie zwiększa produkcję testosteronu i hormonu wzrostu, czyli dwóch niezbędnych czynników do budowy mięśni i siły.

Co mówią ludzie, którzy wypróbowali Somatodrol?

Sportowcy, którzy polegali na Somatodrolu, wszyscy doświadczyli nagłego wzrostu siły i energii, czując całkowitą różnicę z każdym zestawem. Wyniki na treningach są znacznie lepsze, a efekty są wyraźnie widoczne już po pierwszych dniach przyjmowania Somatodrolu.

Głównym składnikiem Somatodrolu jest:

GRTH Factor, który zapewnia unikalne i doskonałe połączenie beta alaniny i argininy, aby zmaksymalizować efekty każdego treningu poprzez zwiększenie testosteronu i hormonu wzrostu (HGH). Oprócz GRTH Factor, aby uzupełnić skład preparatu i uczynić go jeszcze bardziej skutecznym, znajdują się:

Pieprz cayenne: ze względu na zawartość kapsaicyny, pieprz cayenne jest uważany za naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dlatego znalazł się w składzie preparatu, ponieważ eliminuje zmęczenie mięśni.

Guarana: stymulant, który podnosi siłę mięśni i sprawia, że jesteś w stanie popchnąć się dalej i dać z siebie wszystko do ostatniego setu.

Witamina B12: bierze udział w metabolizmie węglowodanów i pomaga szybciej spalać kalorie, aby zamienić je w czystą energię, którą można wydać podczas treningu.

Korzyści wynikające ze stosowania Somatodrolu

Składniki, które właśnie wymieniliśmy okazują się być prawdziwą bombą dla Twojej masy mięśni. Ich potężne działanie skutkuje:

 • większa masa beztłuszczowa, czyli mięśnie
 • wzrost masy mięśni
 • twoje mięśnie regenerują się znacznie szybciej po ćwiczeniach
 • całkowite wyeliminowanie skurczów i napięć mięśniowych
 • dużo więcej energii na sesje w siłowni
 • zwiększone libido
 • efekt spalania tłuszczu
 • pozwala budować masę mięśniową
 • źródło białka
 • kompleks węglowodanów
 • w konsekwencji bardziej suche, zdefiniowane i wyrzeźbione ciało
 • znacznie szybsze rezultaty niż w przypadku diety i ćwiczeń razem wziętych
 • odżywka białkowa

Jak i gdzie kupić Somatodrol?

 Somatodrolu nie znajdziemy w aptekach, nie znajdziemy go również w dużych, super zaopatrzonych sklepach internetowych takich jak Amazon czy specjalistycznych sklepach sprzedających suplementy diety dla sportowców lub dla osób trenujących. Somatodrol jest w rzeczywistości sprzedawany wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej firmy, do której można dotrzeć za pośrednictwem tego linku: tutaj znajdziesz formularz do wypełnienia swoimi danymi, które następnie wysyłasz do producenta. Po krótkim czasie otrzymasz telefon, przez który potwierdzisz zamówienie u operatora i w ciągu 48 godzin otrzymasz swoje zamówienie (jeśli chcesz, możesz również zapłacić przy odbiorze, a koszty wysyłki są darmowe). Jeśli chcesz przeczytać pełną recenzję Somatodrolu kliknij tutaj (znajdziesz tam również referencje osób, które go wypróbowały i uzyskały pierwsze rezultaty po bardzo krótkim czasie).

Strongbol – suplement poprawiający sylwetkę atletyczną

Strongbol jest bardzo popularnym suplementem wśród początkujących kulturystów, ponieważ jest w stanie wykonać funkcję, którą wszystkie suplementy obiecują, ale żaden inny suplement nie dostarcza, a mianowicie, że przekształcenie tłuszczu w mięśnie. Jeśli jesteś początkujący i masz dużo masy tłuszczowej do zrzucenia i dużo masy beztłuszczowej do zbudowania, to Strongbol jest zdecydowanie produktem dla Ciebie.

Składniki Strongbol:

unikalny wpływ na wspomaganie rozwoju masy mięśniowej, jaki ma Strongbol, to wszystko dzięki obecności naprawdę unikalnej mieszanki o nazwie Epihydroxetiolan-17-ester Matrix. Epihydroxetiolan-17- Ester Matrix zwiększa testosteron o 400%, jednocześnie blokując wiele negatywnych skutków, które nieuchronnie wynikałyby z podwyższonego poziomu testosteronu w organizmie:

Zatrzymuje działanie SHBGs (czyli hormonów płciowych wiążących globulinę). SHBGs powodują uwalnianie cząsteczek testosteronu, skutecznie czyniąc je bezużytecznymi. W ten sposób Epihydroxetiolan-17- Ester Matrix nie robi nic więcej niż pozwala, aby więcej testosteronu pozostało wolne i dostępne do wykorzystania przez organizm.

Nie pozwala na przekształcenie testosteronu w estrogen. Normalnie nadmiar testosteronu w organizmie zamienia się w estrogen, ale to nie jest to, czego chcesz. Ten mechanizm nazywa się „aromataza” i Epihydroxetiolan-17- Ester Matrix jest w stanie go zablokować, pozostawiając więcej testosteronu w twoim systemie i mniej estrogenu.

Blokuje on przemianę testosteronu w DHT. Kolejnym problemem wynikającym z podwyższonego testosteronu jest nadmiar DHT. Nadmiar DHT powoduje wiele niepożądanych skutków ubocznych, takich jak wypadanie włosów, trądzik, skurcze mięśni, ból kości i zmęczenie. Strongbol zawiera bloker DHT, który nie pozwala na przekształcenie testosteronu w DHT.

Korzyści płynące ze stosowania Strongbol

Z tej szczegółowej listy składników łatwo zauważyć, że Strongbol pozwala cieszyć się szeroką gamą korzyści, które można podsumować w następujący sposób:

 • zwiększona wytrzymałość mięśniową
 • utrzymanie beztłuszczowej masy mięśniowej
 • utrzymanie masy mięśniowej
 • zwiększenie masy mięśniowej
 • zwiększona wytrzymałość
 • pozwala dokonać syntezy białek mięśniowych
 • przyrost beztłuszczowej masy
 • wyraźna poprawa wydajności
 • uzyskanie wymarzonego efektu bez konieczności intensywnych treningów, treningu siłowego,
 • bardziej objętościowe i zdefiniowane mięśnie
 • źródło białka

Jak i gdzie kupić Strongbol?

Tylko na oficjalnej stronie producenta.

Metadrol– formuła stymulująca wzrost swojej masy mięśniowej

Metadrol słusznie zalicza się do najskuteczniejszych suplementów na zwiększenie masy mięśniowej – koncentratu białka serwatki podczas diety budowania masy. Jego siła i skuteczność leży w opatentowanej wysokiej jakości składników. Jego dwa kompleksy molekularne odgrywają dużą rolę w przyspieszaniu zwiększenia masy budowy masy mięśniowej.

Jakie są składniki Metadrolu?

Składniki suplementu diety z rankingu odżywek, którym za chwilę przyjrzymy się bardziej szczegółowo, zostały dobrane niezwykle mądrze i zestawione w taki sposób, że natychmiast prowadzą do wzrostu masy i siły mięśniowej. Dzięki temu możesz zmierzyć się nawet z najbardziej wymagającym treningiem z maksymalną energią i ładunkiem. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Wszystkie składniki zawarte w specjalnej formule Metadrolu są pochodzenia naturalnego. Gwarantuje to z jednej strony bezpieczeństwo produktu, a z drugiej jego skuteczność, ponieważ organizm znacznie lepiej rozpoznaje składniki naturalne niż syntetyczne. Głównym składnikiem suplementu Metadrolu jest bez wątpienia:

kozieradka: z kozieradki uzyskuje się niezwykle skoncentrowany ekstrakt, którego zadaniem jest zwiększenie produkcji glikogenu w komórkach mięśniowych, co przynosi korzyści w postaci zwiększenia włókien mięśniowych i masy mięśniowej. Pozostałe składniki, które składają się na formułę Metadrol to kwas aminomasłowy, kwas fosfatydowy, kwas D-asparaginowy i wreszcie ekstrakt z korzenia maca. Spośród nich szczególnie wyróżnia się kwas aminomasłowy, który zwiększa dostępną energię i w konsekwencji prowadzi do wyraźnej poprawy wyników. Jednocześnie wspiera działanie spalające tłuszcz poprzez zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu.

Korzyści płynące z Metadrolu

Dzięki Metadrolu szybciej i bez ryzyka osiągniesz wymarzone efekty w zarówno masie mięśniowej jak i dużej ilości energii: szybko zrealizujesz plan treningowy, który miałeś w głowie i skończysz ze szczupłą sylwetką, o której zawsze marzyłeś. Wśród korzyści, jakie może dać Ci Metadrol są:

 • Maksymalny wzrost masy mięśniowej nawet o 96%.
 • Zwiększona siła dla bardziej intensywnych treningów
 • przyrost masy mięśniowej
 • Zwiększona energia dla maksymalnej wydajności przy każdym powtórzeniu
 • Możesz trenować dłużej, bez uczucia zmęczenia
 • Bardziej stonowana i lepiej wyrzeźbiona sylwetka
 • suplement posiada bogate jakości białka
 • pozbycie zbędnej masy tłuszczowej i przemiana jej w masę mięśniową

Jak i gdzie kupić Metadrol?

Suplement taki jak Metadrol dystrybuowany tradycyjnymi kanałami sprzedaży mógłby łatwo stracić na jakości. Z tego powodu producent postanowił zachować swoje standardy jakości, nie udostępniając go w aptekach ani na Amazonie, a jedynie poprzez swoją oficjalną stronę internetową. Tutaj można wypełnić formularz, który wymaga podania kilku danych potrzebnych do rozpoczęcia zamówienia i wysłania go do firmy. Skontaktuje się z Tobą operator, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące produktu i potwierdzić zamówienie. W tym momencie będziesz czekał nie więcej niż 2 dni, zanim Twoje zamówienie Metadrol zostanie dostarczone do Twoich drzwi i zaczniesz naprawdę budować masę mięśniową, którą zawsze chciałeś mieć.

Sprawdzam Metadrol

Nadal nie jesteś przekonany?

Przeczytaj tutaj opinie tych, którzy byli sceptyczni, a następnie przetestowali prawdziwą skuteczność Metadrol na sobie i teraz cieszą się wynikami, prezentując szczupłą, umięśnioną i niezwykle dobrze zdefiniowaną sylwetkę, o jakiej zawsze marzyli.

3 wskazówki dotyczące przyjmowania suplementów w okresie zwiększania masy mając na celu zwiększenia masy mięśniowej

Przed dodaniem do swojej diety suplementu mającego na celu uzyskanie masy i definicji mięśniowej, pamiętaj o poniższych radach.

 1. Spożywaj suplementy przed treningiem przed intensywnymi ćwiczeniami.
 2. Poznaj skutki. Efekty suplementów na masę mięśniową mogą trwać do sześciu godzin. Ilość kofeiny w niektórych suplementach może być odpowiednikiem trzech filiżanek kawy, więc unikaj przyjmowania suplementu bogatego w kofeinę zbyt blisko pory snu. Zawsze lepiej zarezerwować je na pierwszą część dnia, kiedy można z nich skorzystać także przy zwykłych codziennych czynnościach.
 3. Skonsultuj się z dietetykiem. Niektóre składniki znajdujące się w produktach pre-workout mogą mieć potencjalne skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem i monitorować swoje zdrowie podczas przyjmowania suplementów.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ranking