Ranking odżywek białkowych – jakie białko wybrać?

Jesteś profesjonalnym sportowcem i zależy Ci na tym, by uzupełniać białko w swojej diecie? Zależy Ci na tym, by zbudować masę mięśniową i wyrzeźbić swoje ciało, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki ranking najlepszych odżywek białkowych. Zainteresowany? Jeśli tak, nie rezygnuj z dalszej lektury, a gwarantujemy, że nie będziesz żałować.

Co to są odżywki białkowe i dlaczego warto je stosować?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą tematyką i chcesz poznać wszystkie istotne informacje na temat tego typu produktów, już spieszymy z odpowiedzi. Otóż odżywka białkowa to nic innego jak specjalny suplement diety składający się z wysokiej jakości białka. Białko znajdujące się w odżywce może być proste bądź też złożone (w zależności od tego, na jaki suplement się zdecydujesz). Dodatkowym składnikiem uzupełniającym odżywkę mogą być aminokwasy z grupy BCAA (aminokwasy nieodnawialne), witaminy i minerały, a także zdrowe tłuszcze.

Regularne spożywanie odżywek wysokobiałkowych wpływa na jakość oraz wydajności treningów siłowych, a także wspomaga budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Co więcej, używanie tego typu wspomagaczy w niewielkim odstępstwie czasowym od planowanych ćwiczeń (przed bądź po treningu) wspomaga również regenerację organizmu.

Ranking najlepszych odżywek białkowych

Teraz gdy wiesz już czym są odżywki wysokobiałkowe, możemy przejść do rankingu, który pozwoli Ci wybrać najlepszy produkt.

4. PRO WHEY od Allnutrition

PRO WHEY to proteiny w proszku, które pochodzą z białka serwatkowego. Białko serwatkowe to jeden z najlepszych składników odżywek dostępnych obecnie na rynku. Dostarczane do organizmu proteiny wzmacniają mięśnie oraz stymulują je do rozrostu. Dużą zaletą tego produktu jest jego forma – jest to białko instant, którego przyrządzenie zajmie zaledwie kilka sekund. PRO WHEY charakteryzuje się doskonałym smakiem oraz wysoką zawartością aminokwasów.

3. VEGAN PROTEIN od Allnutrition

Mówiąc o odżywkach białkowych nie można zapomnieć o osobach, które z pewnych przyczyn nie spożywają mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Firma Allnutrition wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferując im w pełni wegańskie białko w proszku. Białko zawarte w tym produkcie pochodzi z soi oraz aż sześciu innych roślin (wśród nich można znaleźć między innymi białko konopne).

2. WHEY PROTEIN COMPLEX od Olimp

Firma Olimp to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek tworzących suplementy diety dla sportowców. Ich białko WHEY PROTEIN COMPLEX to doskonały produkt składający się z koncentratu białka serwatkowego. Podobnie jak z białkiem PHO WEY, również w tym przypadku mamy do czynienia z formułą instant. To, o czym warto wspomnieć mówiąc o białku WHEY PROTEIN COMPLEX od Olimpu to fakt, że jedno opakowanie posiada aż 700 gram produktu, co czyni je nie tylko wydajnym, ale również opłacalnym.

1. Whey Gold Standard od Optimum

Whey Gold Standard to bez wątpienia jeden z tych produktów, który swoim składem, działaniem oraz stosunkiem jakości do ceny jest w stanie zachwycić zarówno osobę, która dopiero zaczyna przygodę z aktywnością fizyczną, jak i zawodowego sportowca. Białko zawarte w tym produkcie posiada nie tylko wybitnej klasy jakość, ale przede wszystkim idealne proporcje, które sprawiają, że wyniki są widoczne gołym okiem. Whey Gold Standard od Optimum to zdecydowanie najlepsze białko dla sportowców dostępne obecnie na rynku.

Te i inne odżywki białkowe możesz zamówić online w korzystnych cenach w takich sklepach jak np. Świat Supli