Jadłospis dla aktywnej kobiety – nie tylko podczas treningów

Sport and dieting. Beautiful young woman in sports clothing holding green apple and smiling at camera

Ułożenie dobrego jadłospisu wymaga sporo pracy, wysiłku oraz odpowiedniej wiedzy. Zapewne wiesz, że osoby, które są aktywne fizycznie potrzebują innej diety niż te, które prowadzą siedzący tryb życia, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że do aktywnego trybu życia nie zalicza się tylko treningów? Sprawdź, co powinno mieć wpływ na Twój jadłospis.

Co oznacza aktywny tryb życia?

Aktywny tryb życia zazwyczaj kojarzy się z wykonywaniem różnego rodzaju ćwiczeń czy też uczestniczeniem w treningach. Jednak warto wiedzieć, że osoby, które wykonują zawodowe prace fizyczne lub wkładają duży wysiłek fizyczny w zajęcia wykonywane w wolnym czasie, również potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli np. jesteś mamą i po pracy wybierasz się z dzieckiem na spacer, na rower czy na plac zabaw, to również musisz poświęcić na to dużo energii, w związku z czym Twoje zapotrzebowanie kaloryczne będzie nieco większe niż osoby, która spędzi cały dzień w biurze, po czym wróci do domu i zacznie oglądać serial. Wpływ na to, jaką dietę powinniśmy stosować ma przede wszystkim to, w jaki sposób wracamy z pracy lub szkoły, co robimy w wolnym czasie, jakie zajęcia musimy wykonywać w ciągu dnia, a także jak długo jesteśmy na nogach. Jeśli natomiast jesteś osobą, która wykonuje regularne treningi, o określonej porze, to powinnaś trzymać się kilku prostych zasad.

Jak powinna wyglądać dieta kobiet aktywnych fizycznie?

Przede wszystkim posiłki powinny być spożywane regularnie, ale w małych ilościach – ponieważ wtedy organizm nie jest nadmiernie obciążony i ma czas na przetrawienie jedzenia. Staraj się zjadać niewielkie porcje w około 2-3 godzinnych odstępach. Ponadto uważaj na to, co jesz przed treningiem oraz po jego zakończeniu. Bez względu na to, czy wykonujesz ćwiczenia rano czy wieczorem przed rozpoczęciem treningu musisz zadbać o to, aby dostarczyć organizmowi węglowodanów, które pozytywnie wpłyną na Twoją wydolność i wytrzymałość. Jeśli zjesz właściwy posiłek, to ćwiczenia będą nie tylko mniej męczące, ale i bardziej efektowne, dzięki czemu szybciej zobaczysz efekty.

Jak wzbogacić jadłospis?

Jeśli chcesz wzbogacić swój jadłospis o dodatkowe produkty, które pomogą Ci w utrzymaniu właściwego żywienia, to możesz skorzystać np. ze specjalnie komponowanych drinków. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które nie wiedzą, jak prawidło skomponować dietę lub takich które nie mają czasu na przyrządzenie 6 posiłków w ciągu dnia. Często bywa tak, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale nie mamy czasu, aby przyrządzać odpowiednio zbilansowane dania, a wynajęcie profesjonalnego cateringu jest dla nas za drogie.

Na stronie: https://zywieniemaznaczenie.pl/produkty/fresubin-hepa-drink/ znajdziesz produkt o nazwie Fresubin Hepa DRINK, który dostarczy Twojemu organizmowi 260 kcal – dzięki czemu jest w stanie zastąpić jeden posiłek. Ponadto zawiera niezbędne witaminy i składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy, a w jego składzie nie znajdziemy syropu glukozowego. Tego typu rozwiązania są polecane szczególnie dla osób, które zmagają się z niewydolnością wątroby, ponieważ potrzebują one dodatkowej porcji energii i białka. Podczas takich dolegliwości bardzo istotne jest, aby dieta obfitowała w aminokwasy rozgałęzione, a maksymalnie minimalizowała ilość spożywanych cukrów prostych i tłuszczy zwierzęcych.