8 głównych błędów utrudniających utratę wagi

8 głównych błędów utrudniających utratę wagi

Czy chcesz schudnąć, ale wyczerpujące diety nie przynoszą rezultatów? Czy jesteś zrozpaczony? A może by tak posłuchać swojego ciała i schudnąć we właściwy sposób? Przyjrzyjmy się 8 najważniejszym błędom popełnianym podczas odchudzania.

Statystyki pokazują, że większość ludzi w krajach rozwiniętych przynajmniej raz w roku przechodzi na dietę, starając się utrzymać swoją wagę w ryzach. Ale sama w sobie prosta zmiana w codziennej diecie nie może poradzić sobie z dużą ilością dodatkowych kilogramów: siedzisz na diecie, cierpienie, połknąć sałatkę brokułową, a ręka na wadze, jak zło, i nie myśli, aby przenieść.

Albo inna, bardzo częsta sytuacja: podczas ciężkiej diety chudniesz, i to czasem znacznie, ale gdy tylko wracasz do normalnego sposobu odżywiania, kilogramy wracają z wielkim entuzjazmem.

Po kolejnej diecie idziesz więc do lodówki po napój gazowany lub miseczkę Oliviera. Czy nie jesteś zmęczony ciągłym powtarzaniem tego cyklu rozczarowań? Proponuję, abyś naprawdę popracował nad swoimi błędami, aby dowiedzieć się, co może być przyczyną stagnacji wagi i zaczął chudnąć we właściwy sposób.

1 – radykalne głodzenie się

Ten błąd jest chyba najgorszy na drodze do wymarzonej sylwetki. Wiele osób wierzy (zapewne należysz do nich), że całkowite lub maksymalne zrezygnowanie z jedzenia pomoże im zrzucić zbędne kilogramy.

Jednocześnie ludzie okrutnie się odchudzają i spożywają dziennie nie więcej niż 500-700 kalorii (pamiętajmy, że dzienna dawka spożywanych kalorii wynosi do 3000 dla mężczyzn i 2000 dla kobiet). A czy wiesz, co fizjologia Mistrzyni robi z takimi ludźmi? Przede wszystkim spowalnia się metabolizm, co jest całkowicie sprzeczne z zasadą odchudzania.

Nie jest chyba tajemnicą, że zdrowy, szybki metabolizm zapobiega odkładaniu się zapasów tłuszczu. Okazuje się, że głodzenie ludzi nie tylko nie powoduje utraty wagi, ale wręcz zapobiega temu procesowi.

Ponadto głodówka ma szkodliwy wpływ na układ nerwowy człowieka – ryzyko załamania nerwowego wzrasta wielokrotnie, gdyż nie każdy jest w stanie wytrzymać w tak spartańskich warunkach.

2 – zapominanie o zjedzeniu śniadania

zapominanie o zjedzeniu śniadania

Od dawna wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Pomaga obudzić organizm i przygotować go do pracy umysłowej lub fizycznej. Wśród moich znajomych jest wiele osób, które mówią: „Nie mogę jeść śniadań”. Wystarczy filiżanka mocnej kawy, a potem idę do pracy.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, na pewno zauważyłeś, że jeśli pominiesz pierwszy posiłek i zjesz głupią przekąskę w czasie lunchu, to przed kolacją zamieniasz się w wszystkożernego stwora, który nie ma siły się powstrzymać. Napychasz się jedzeniem, kiedy procesy zachodzące w organizmie już zwalniają i po prostu nie potrzebuje on tyle energii do snu.

Jeśli nie lubisz jeść śniadań, zmuś się! Możesz zmusić się do głodzenia się przez 24 godziny na dobę, więc zmuś się do jedzenia rano! A rano można, a nawet trzeba jeść wysokokaloryczne produkty, które dodadzą energii na cały dzień!

3 – unikanie tłustych potraw

Inne bardzo powszechne błędne przekonanie: „Jeśli zrezygnuję z tłuszczów, to od razu zacznę je tracić”. Nie. Nie zrobisz tego. Co więcej, można poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. A tak w ogóle, to zapomnijcie o dietach białkowych i bezwęglowodanowych – organizm potrzebuje wszystkiego! Zawsze.

Preferując produkty niskotłuszczowe (czyli nabiał i inne produkty niskotłuszczowe), gromadzisz w swoim organizmie tłuszcze trans, które z jakiegoś powodu zapomniałeś usunąć z tych produktów. Ten rodzaj tłuszczu nie jest wchłaniany przez organizm, stąd zaburzenia metabolizmu i dodatkowe kilogramy.

4 – to zmienny jadłospis

to zmienny jadłospis

Od dziecka nasze matki i babki przyzwyczajały nas do reżimu. Więc jedliśmy według planu, spaliśmy według planu, nawet chodziliśmy na nocnik – a potem już tylko według planu! Co zatem stoi na przeszkodzie, aby nasz organizm działał prawidłowo, a my czuliśmy się dobrze i wszystkie systemy były sprawne!

Pamiętajmy, że pomijanie lub spontaniczne jedzenie zaburza pracę naszego układu trawiennego: działa on odruchowo i nie należy go zaskakiwać takimi improwizowanymi posiłkami – może on również zawieść. Zapamiętaj na całe życie (zapominalscy mogą powiesić to powiedzenie na lodówce): śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi.

5 – nadużywanie soków i owoców

Stosując system zdrowego żywienia, ludzie wprowadzają do swojej diety dużo owoców i soków. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko poprzeć tę inicjatywę obiema rękami, ale! We wszystkim musi być jakiś środek. Owoce są naturalnym źródłem cukru i stanowią doskonałą alternatywę dla mąki i słodyczy. Świetnie nadają się na przekąskę między posiłkami. Nie należy się jednak nimi przejadać, ponieważ zawarta w nich fruktoza zamienia się w organizmie w tłuszcz.

To samo dotyczy soków owocowych. Lepiej zapomnieć o pakowanych sokach ze sklepu – zawierają one najwyżej 50 procent naturalnego soku, reszta to syrop cukrowy, barwnik itp. Wniosek – nie nadużywać owoców, a świeżo wyciskane soki pić tylko w niewielkich ilościach.

6 – ekspresowa dieta

ekspresowa dieta

Jak wiadomo, kobiety chcą mieć wszystko naraz. Dieta ekspresowa jest przeznaczona do stosowania przez krótki okres czasu i pomaga szybko pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Takie diety są zwykle niezrównoważone i często opierają się na codziennym przyjmowaniu standardowej listy produktów.

Długotrwałe stosowanie takich diet byłoby szkodliwe dla zdrowia, ponieważ nie mają one na celu nasycenia organizmu składnikami odżywczymi. Wniosek – nie należy dążyć do natychmiastowej utraty wagi – normalne tempo utraty wagi wynosi 1 kg tygodniowo.

7 – brak ćwiczeń

Prawidłowe odżywianie i sport powinny iść w parze z normalną utratą wagi: odpowiednia dieta przyspieszy metabolizm, a aktywność fizyczna ujędrni mięśnie i skórę. Oprócz pięknego i zgrabnego ciała zyskujesz również doskonałe zdrowie, którym w dzisiejszych czasach niewiele osób może się pochwalić.

Pamiętaj jednak, że musi być jakaś miara: wyczerpywanie się do siódmego potu jest zabronione, nie jedziesz na olimpiadę. Dobry poranny trening obudzi Twoje ciało, a regularne ćwiczenia w domu ujędrnią Twoje mięśnie i sprawią, że będziesz wyglądać świetnie!

8 – niewłaściwa gospodarka wodna

niewłaściwa gospodarka wodna

Metabolizm odbywa się w środowisku płynnym, dlatego organizm potrzebuje wody, aby go przyspieszyć. Dużo wody. Prawidłowe odżywianie się i ćwiczenia fizyczne wymagają uzupełniania wody w organizmie, co pomoże wypłukać toksyny powstałe w procesie odchudzania. Pij średnio dwa litry wody dziennie. Ale pamiętaj: jest woda, jest też herbata, lemoniada i zupy. To nie jest to samo.

9 – stosowanie suplementów takich jak Holisten

Stosuj Holisten zgodnie z zaleceniami producenta.

Mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe zalecenia w swojej walce o zgrabną talię. Pamiętaj, że lepiej jest chudnąć powoli i prawidłowo, ale na pewno.