19.08 (18:00) - 2. MEMORIAŁ I. SZEWIŃSKIEJ 

  • logo2
  • logo4
A+ A A-

Miasto sportu

  • Kategoria: Podstrony
  • Odsłony: 7104

Bydgoszcz zachwyca. Zachwyca turystów swoją wyjątkową secesyjną architekturą. Zachwyca przechodniów pełnymi tajemnic, zielonymi zakątkami. Bydgoszcz jest wyjątkowa dzięki przyrodzie. Miasto otacza  urokliwy Las Bydgoski i zachwycający swym pięknem Park Narodowy Borów Tucholskich. Od wieków dzieje miasta są związane z rzeką Brdą.  To Brda wywarła ogromny wpływ na rozwój miasta. Rzeka i Kanał Bydgoski wybudowany w XVIII wieku stały się istotnym motorem rozwoju Bydgoszczy. W miarę upływu czasu, wschodnią granicą miasta stałą się rzeka Wisła. Dziś rzeki to, przede wszystkim, atrakcja turystyczna i rekreacyjna. W centrum miasta, niczym w Wenecji, kursują tramwaje wodne, a nadrzeczne bulwary tętnią kulturalnym życiem.

 

Co raz częściej błękitną taflę wody przecinają wycieczkowe statki, które swym pasażerom pokazują piękno Bydgoszczy z nowej, pełnej wdzięku perspektywy.

Bydgoszcz to miasto, które kocha sport. Bydgoszcz to miasto kochane przez ludzi sportu. Tradycje sportowe przyczyniły się do rozwoju miasta i powstania wielu imponujących obiektów. Stadiony, hale sportowe czy baseny stwarzają doskonałe warunki organizacji imprez rangi międzynarodowej. Co roku imprezy te przyciągają zawodników i kibiców z całego świata. Niepowtarzalna atmosfera miasta, wiele sportowych imprez i dobra baza treningowa to atuty, które cenią sobie zawodnicy przeróżnych dyscyplin. Tutaj sport to pasja. Poczuj te emocje i radość z wygranej w Bydgoszczy.Top

Copyright © 2010-2013 KPZLA |